БОЛНИЦИ ОД ПОКРАЈИНЕ 34,4 МИЛИОНА ДИНАРА ЗА НОВУ ОПРЕМУ

05.08.2024.


Председница Покрајинске владе Маја Гојковић уручила је уговоре о финансирању и суфинансирању изградње, одржавања и опремања здравствених установа у Војводини, за шта је из покрајинског буџета издвојено 1,36 милијарди динара.

Укупно 72 здравствене установе добиће средства за набавку нове и обнову постојеће опреме, као и за изградњу нових објеката. истакавши да је Покрајинска влада само у последњих осам година за сектор здравства издвојила више од 27 милијарди динара.

На основу Јавног конкурса за финансирање ,суфинансирање, изградњу, одржавање и опремање здраватвених установа, Општој болници Кикинда додељено је 34.423.400,00 динара за набавку:

  • сета хирушких инструмената са уролошким бужијама 

  • сета лапароскопских инструмената 

  • сета опреме за стерилизацију 

  • волуметријских и шприц пумпи са пратећом опремом и то: инфузионе шприц пумпе – 25 комада, радна станица за инфузионе пумпе – 9 комада, систем за апликацију ТИВА у ОП сали и инфузиони сталци за радне станице – 9 комада),

  • парног стерилизатора 

  • транскутаног билирубинометра 

  • nCрар уређаја за неонатологију ​

  • аспиратора и то са једном боцом – 4 комада, са две боце-6 комада, транспортних – 4 комада и са вакум погоном – 2 комада,

  • електрохирушке јединица 


Покрајинска влада само у последњих осам година за сектор здравства издвојила је више од 27 милијарди динара.Свечаном уручењу уговора присуствовао је и покрајински секретар за здравство др Милан Попов.

БОЛНИЦИ ОД ПОКРАЈИНЕ 34,4 МИЛИОНА ДИНАРА ЗА НОВУ ОПРЕМУБОЛНИЦИ ОД ПОКРАЈИНЕ 34,4 МИЛИОНА ДИНАРА ЗА НОВУ ОПРЕМУБОЛНИЦИ ОД ПОКРАЈИНЕ 34,4 МИЛИОНА ДИНАРА ЗА НОВУ ОПРЕМУ
Назад

Приступачност

Увећај текст / Смањи текст
100%